david-vigner-profil.jpg

Režisér David Vigner je absolventem filmové režie na pražské FAMU. Působí jako filmový režisér, producent, dramaturg, supervizor a realizátor nejrůznějších projektů  v České republice. Jeho zkušenosti jsou zejména v odvětví tvorby celovečerních filmů a televizní produkce. Má za sebou bohatou filmovou tvorbu, které se věnuje od dětství. V roce 2014 na sebe upozornil svým absolventským hraným filmem z politického prostředí Občanská naděje v hlavní roli s Janem Potměšilem a Martinem Dejdarem. V roce 2011 obdržel cenu televize Nova na festivalu Noc filmových nadějí za film Božena. Mezi jeho výrazné autorské projekty z poslední doby patří celovečerní hraný film Abstinent a časosběrný dokumentární film Tichá voda.

BIOGRAFIE  |  Režisér David Vigner

Film Abstinent v hlavní roli s Josefem Trojanem byl uveden distribuční společností CinemArt a.s. v celostátní distribuci. V současné době je ke zhlédnutí na streamovacích platformách: Netflix, iPrima, AppleTV aj. Vysílací práva k filmu zakoupila televize Prima. Film byl rovněž uveden na tuzemských i zahraničních filmových festivalech a trzích.

 

Vedle umělecké tvorby je tvůrcem mimořádné série preventivních filmů s názvem Filmy, které pomáhají, jež slouží pedagogům na základních a středních školách při výuce prevence rizikového chování a sociálně patologických jevů.