ABSTINENT

2019 | Hraný | Drama | 78 minut | TV premiéra: červen 2022

Téma: alkohol v rukách dětí a mladistvých, závislost, rodina, terapie, léčba, mládí

Abstinent_plakat

Premiéra

31. října 2019

Formát

2D DCP, zvuk 5.1

Titulky

České, anglické

Režie

David Vigner

Hrají

Josef Trojan, Jessica Bechyňová, Šimon Fridrich, Vasil Fridrich, Andrea Berecková, Lukáš Hlavica, Barbara Lukešová, Václav Knop a další.

Kamera

Zvuk

Distributor

Produkce

Střih

David Vigner Film, Film House Production

Masky

Hudba

Titulní píseň

David Vigner, Lucie Kryzová, Jan Jílek

Jan Vlnas

John Duffy Jr., Lukáš Skalník

František Šec, Jiří Gráf, Martin Stýblo

Radka Josková

Hana Moslerová

CinemArt, a.s.

Scénář

Marek Mrkvička

Nebe

Výtvarnice

Logonetflix.png
IPrima.png
1200px-Apple_TV.svg.png

O filmu

Devatenáctiletý Adam je pacientem protialkoholní léčebny. Ocitá se tak na místě, které si většina lidí spojuje s už staršími, profesionálními opilci. Jenže realita je jiná. Alkoholově závislými se stávají čím dál častěji i velmi mladí lidé. Stačí k tomu málo. Adam měl život před sebou. Zbývalo mu jen dodělat maturitu, poslat přihlášku na vejšku. Ale to nespěchalo, byly to hlavně správné časy na pořádnou pařbu s partou, na rande s holkou nebo na pivko či něco ostřejšího s kámošem. Adam byl přesvědčený, že má všechno pod kontrolou. Pití vnímal jako účinný lék proti nudě, připadal si po něm mnohem odvázanější a vtipnější. A jeho rodiče? Ti byli v pohodě a díky bohu si ho moc nevšímali.

 

Jenomže pak se to podělalo a přišel nevyhnutelný průšvih. Adam se nedobrovolně dostal do léčebny. Zde přísnému odvykacímu režimu zpočátku vzdoruje, setkává se s dalšími pacienty a s jejich životy poznamenanými alkoholovou závislostí. Negativní postoj k léčbě a v podstatě i k vlastnímu životu Adamovi vydrží do chvíle, než se sblíží s empatickým terapeutem. Nehostinné prostředí léčebny se pro Adama mění v útočiště a postupně se stává místem sebereflexe nedávné události, která nenávratně změnila jeho život.

POUTAVÝ PREVENTIVNÍ PŘÍBĚH PRO ŽÁKY ZÁKLADNÍCH A STŘEDNÍCH ŠKOL

✔ Unikátní učební pomůcka protidrogové prevence.

✔ Film vytvořený speciálně pro cílovou skupinu žáků.

✔ Ojedinělý pohled na téma alkohol v rukách dětí a mladistvých.

✔ Garance dlouhodobého využití ve školní výuce.

✔ Metodické materiály pro práci s filmem.

Trailer

Film o filmu

Oficiální videoklip k titulní písni Kvit

Galarie

Klíčová slova:

alkohol, prevence, škola, český film, edukativní film, preventivní film, Josef Trojan, David Vigner, Šimon Fridrich, Vasil Fridrich, Andrea Berecková, Jessica Bechyňová, Lukáš Hlavica, Kristýna Frejová, film pro školy, film pro žáky, film pro distanční výuku, závislost na alkoholu, pomůcka protidrogové prevence,